کتاب هفت عادت مردمان موثر

کتاب هفت عادت مردمان موثر نوشته استفان کاوی و از آثار مشهور وی می باشد. استفان کاوی مقالات بسیاری را در زمینه هایی نظیر رهبری، توسعه فردی و سازمانی تالیف کرده و دارای آثاری در زمینه های اجتماعی و خانوادگی می باشد. استفان کاوی علاوه بر اینکه نویسنده ای خلاق، برجسته و نیز سخنرانی ماهر می باشد، کتاب ها و آثار او در زمینه های مدیریتی همواره  توانسته در صدر بسیاری از کتب پر فروش جهان جای گیرد و نیز به زبان های گوناگون جهان نیز ترجمه و انتشار یافته است. او طی سال های متمادی به فعالیت در زمینه آموزش رهبران و مدیران شرکت ها پرداخته و با ایجاد تحول عظیم در آن ها بر شهرت خود افزود. او به کسب چندین دکترای افتخاری و جوایز متعدد بین المللی نایل آمد. کتاب «هفت عادت مردمان موثر» او دارای شهرتی جهانی است و به ده ها زبان زنده دنیا ترجمه شده و میلیون ها نسخه از آن در کشورهای مختلف سراسر دنیا به فروش رفته است. این کتاب به مدت 10 سال در فهرست پرفروش ترین کتابهای جهان قرار داشت. مجله فوربس در سال ‌٢٠٠٢ کتاب هفت عادت مردمان موثر را یکی از ‌١٠ کتاب موثر مدیریتی در قرن بیستم معرفی کرده است. کتاب «هفت عادت مردمان موثر» به نکات ظریفی می‌پردازد و به نیازهای باطنی انسان پاسخ می دهد.

در کتاب هفت عادت مردمان موثر می خوانیم که ما مخلوقاتی هستیم که عاداتی داریم و بدون آن عادات نمی توانیم زندگانی کنیم. بعضی از این عادات بد و ناگوارند که باید اصلاح شوند، برخی دیگر خوب هستند که باید بهبود یابند و شماری هم عالی و ممتاز که باید به درجه ی کمال برسند. کتاب هفت عادت مردمان موثر به ما می آموزد که بسیاری از ما تحت تاثیر الگوهایی بسیار قدرتمند، تجربه های کهنه را مرتبا تکرار می کنیم و در حقیقت واجد الگوهای رفتاری عودکننده ای هستیم که از دیرباز به عنوان برنامه هایی در ضمیر ناخودآگاه ما ثبت شده اند. با این وجود، این الگوهای کهنه و ناهنجار هرگز شکست ناپذیر نیستند. پیروزی هم مانند شکست یک عادت است و موفقیت و شادمانی واقعی و پایدار زمانی حاصل می شود که رشته ای از الگوهای اساسی و کامل را بی وقفه به کار گیریم و با درونی کردن آن، بنیان عادتهای تازه را بنا نهیم.

هفت عادت مردمان موثر را می توان به شرح ذیل نام برد:

عادت اول: عامل بودن، یعنی مسوولیت کار خود را برعهده گرفتن
عادت دوم: ذهناً از پایان شروع کن، یعنی به روشنی مقصدتان را بدانید. تا بدانید که می‌خواهید به کجا برسید.
عادت سوم: نخست به اولین‌ها بپرداز
عادت چهارم: طرز فکر برنده – برنده، مردمان موثر، تفکر برنده – برنده دارند
عادت پنجم: اول فهمیدن و سپس فهماندن، اول در پی فهمیدن باشید، سپس سعی کنید بفهمانید.
عادت ششم: نیروی جمعی ایجاد کنید
عادت هفتم: اره ات را تیز کن

هم اکنون کتاب صوتی «هفت عادت مردمان موثر» که هدیه ای رایگان از سایت موفقیت موسسه ملک پور می باشد در اختیار شما سروران ارجمند قرار دارد. امید است با بهره مندی از مطالب ارزشمند این کتاب بتوانید با ایجاد تغییرات هوشمندانه زندگی فردی، اجتماعی و کاری خود را متحول نمایید. موفقیت شما، آرزوی ماست.

2 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *