کتاب جادوی فکر بزرگ

این کتاب چه می گوید؟ هدف از تدوین این کتاب چیست؟

اجازه بدهید کمی توضیح بدهم.

چندین سال پیش در جلسه ی مدیران فروش یکی از شرکت ها شاهد موضوع فوق العاده تکان دهنده ای بودم. رییس بخش بازاریابی شرکت، با حالتی هیجان زده در انتظار آغاز سخنرانی خود بود. او می خواست نکته ی مهمی را تفهیم کند. در کنار او در جایگاه سخنرانی، موفق ترین نماینده شرکت، با ظاهری عادی ایستاده بود، این نماینده توانسته بود درآمد حاصل از فروش خود را در سال قبل به حدود بیست و پنج هزار دلار برساند. در حالی که درآمد سایر نمایندگان به طور متوسط حدود پنج هزار دلار بود. رییس بخش بازاریابی، اعضای گروه را با چنین جملاتی مورد خطاب قرار داد: «از شما می خواهم نگاه دقیقی به هری بیندازید. به او نگاه کنید و بگویید هری چه خصوصیاتی دارد که شما ندارید؟ هری توانسته است درآمد خود را به پنج برابر درآمد شما برساند؛ ولی آیا پنج برابر هم از شما باهوش تر است؟ مسلماً نه. بر اساس تست هایی که از ارزیابی کارمندان خود در دست داریم و من آنها را بررسی کرده ام، هوش هری نسبت به سایر همکارانش در حد متوسطی است.»

جادوی فکر بزرگ

«آیا هری پنج برابر بیشتر از شما کار کرده است؟ نه، گزارش ها چنین چیزی را نشان نمی دهد. راستش را بخواهید هری از اکثر شما بیشتر در مرخصی بوده است.»

«آیا منطقه کار هری بهتر است؟ دوباره باید تصریح کنم که نه. آمار نشان می دهد که وضعیت همه مناطق کمابیش یکسان است. هری تحصیلات بالاتری دارد؟ سالم تر است؟ باز هم نه. هری کاملا یک آدم معمولی است؛ البته به استثناء یک چیز.»

معاون مدیر کل گفت: «تفاوتی که بین هری و سایر شما وجود دارد، این است که او پنج مرتبه بزرگتر از شما می اندیشد.» او در ادامه سخنانش نشان داد که موفقیت افراد بیش از آنکه به میزان هوش آنها بستگی داشته باشد به میزان تفکر آنها وابسته است.

این کتاب رمز و راز جادوی بزرگی را فاش می کند.

جادوی فکر بزرگ

روش هایی که در این کتاب عرضه شده است به منظور عمل کردن است نه مطالعه صرف. این روش ها و تکنیکها به قدری تازه و بدیع است که نویسنده ناگزیر دست به ابداع اصطلاحات جدیدی زده است. دکتر شوارتز در این کتاب مراحلی را که باید برای نیل به قابلیت های فکر بزرگ پیموده شود، ترسیم کرده است، او در این کتاب می آموزد که چگونه با تمرکز بر روی مسائل عمده، از قید نکات جزئی و دست و پاگیر رهایی یابید. او ثابت می کند که نوع خاصی از تفکر، در حکم برگ برنده ای است که در اختیار شما قرار می دهد.

او با عرضه یک برنامه پیشرفت سی روزه شما را هدایت می کند که بتوانید پیشرفت خود را به سوی اهداف مورد نظرتان ارزیابی کنید. و به شما می آموزد که چگونه با یک برنامه سرمایه گذاری دراز مدت روی خودتان، وضع مادی خود را برای آینده، مستحکم و مطمئن سازید.

*بخشی از متن کتاب*

قسمت 1:

قسمت 2:

قسمت 3:

قسمت 4:

قسمت 5:

قسمت 6:

قسمت 7:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *