مقدمه ویدیوی هنر زندگی کردن

وقتی از تغییر صحبت می شود، خیلی متفاوت است با آن چیزی که تا به حال در موردش شنیدید یا صحبت کردید. موضوع تغییر در زندگی و موفقیت، یک موضوع درونی است که باید به آن پرداخته شود. شما در ویدیو هنر زندگی کردن و اهمیت تغییر در زندگی که بخشی از ویدیو معروف هنر زندگی کردن می باشد، این علم را می آموزید و باید در این مسیر اشتیاق داشته باشید و باید تمرین کنید. اگر بنده در این خصوص برای شما تدریس کنم و شما تمرین های آن را انجام ندهید و تکرار نداشته باشید، شاید حالتون خیلی بهتر باشه و یا شاید روحیه شما بالا باشد اما نمی توانید آن گونه که باید تاثیر گذار باشید. پیشنهاد من این است که نگاه کنید، چه کسانی مشابه شما هستند، افراد شبیه به خودتان را بیابید و با آن ها صحبت کنید و اشتیاق را در خودتان به وجود بیاورید، تمرین کنید و سعی کنید این احساس را به دیگران منتقل نمایید.

تغییرات ظاهری :

در اطرافمان اگر درست نگاه کنیم، افرادی را می یابیم که شروع به تغییر کردند اما حس این افراد از درون تغییر نداشته است و در عالم ظاهر این تغییرات مشهود است که در این حالت نمی تواند تاثیر گذاری ممکن را داشته باشد. شایان ذکر است که این مطالب حاصل تلاش، تجربه و مطالعات بسیار زیادی است که در طی این سالیان داشته ام. در مورد تغییردر زندگی و موفقیت های پیرامون آن دو شیوه تدریس شده است. بعضی از اساتید در مورد اصول و تکنیک های موفقیت تدریس می کنند؛ مثلا چطور با دیگران برخورد کنیم ؟ و یا چطور لباس بپوشیم تا تاثیر گذار تر باشیم ؟ . در مقابل این شیوه تدریس یک روش دیگر وجود دارد که مثلا در مورد نحوه و چگونگی قرار گرفتن اشیاء و یا درب و پنجره ها ی منزل و ارتباط این مسائل با انرژی مثبت صحبت می شود.

تغییرات درونی :

در چند سال گذشته کمتر کسی در مورد تغییرات درونی صحبت کرده است و اکثر اساتید به این امر مهم نپرداخته اند. شما تصور بفرمایید یک انسان به ظاهر شیک پوش ، آراسته ، خوش صحبت و خوش برخوردی که از درون زیبایی برخوردار نیست و پلید است؛ انسانی که تظاهر به مثبت بودن و مثبت اندیشی می کند، در وجودش نگرانی وجود دارد. کسی که تظاهر به موفق بودن می کند اما واقعا از درون نیاز به تغییر دارد، بعد از یک مدت همه به ماهیت واقعی او پی خواهند برد و به اصطلاح دستش رو خواهد شد. پس نیاز است ک بدانیم باید تغییرات از درون ما صورت پذیرد و در کنار تغییرات ظاهری به این نکته مهم هم توجه داشته باشیم.

برنامه ریزی برای تغییرات :

اگر شما به دنبال تغییرات هستید، باید بدانید که این برنامه اول از درون شما شروع می کند و قدم به قدم بالا می آید. حس درونی را تغییر می دهد، افکار و شخصیت درونی شما را می سازد و بعد از آن بیرون شما را تغییر می دهد. در این برنامه در مورد نحوه برخورد با دیگران، نحوه ارتباطات و مسائل مختلف صحبت می کنیم و در مورد ارتباط با دیگران به شما آموزش می دهیم که چگونه با دیگران ارتباط داشته باشید که طرف مقابل تا سر حد جان به این دوستی و ارتباط پایبند باشد. در این دوره یاد می گیرید که مثلا یک آقا و یک خانم که با هم ازدواج می کنند، طوری با هم رفتار می کنند که مثلا اگر آقا 10 سال هم زندانی باشد اما از بابت همسر و زندگی خیالش آسوده است و می داند همسرش به زندگی وفادار است. ما در این دوره روی اصول کار می کنیم، روی باور به عمل صالح صحبت می کنیم و نکاتی را یادآوری می کنیم که شما به عینه خودتان مشاهده می فرمایید و نیازی به اشاره نیست. اگر در مورد چیزی با شما صحبت می کنم مثال بارز این موضوع خود بنده هستم و در زندگی شخصی ام آن موارد را تجربه کرده ام.

تغییر در سطوح معنوی :

اگر بخواهید سطح معنوی شما تغییر کند، باید این مراحل را در پیش بگیرید. آیا می شود که شخصی به خدا ایمان داشته باشد، به روز قیامت ایمان داشته باشد اما دزد و کلاه بردار باشد ؟ مثلا درزندگی پادشاهان گذشته را کمی تحقیق کنید؛ اگر دوره عباسیان را بررسی کنید می بینید که خلفای این دوره بسیار حفظ ظاهر می کردند و اظهار ارادت می کردند. خودشان را متعلق به قشر تحصیل کرده می دانستند اما در باطن فاسد (فساد درونی) بودند. در طی این سالیان حکومتشان، با ایجاد خفقان مردم را اداره می کردند اما در طی گذر زمان همان مردمانی که برای آن حکومت جان خود را فدا می کردند، تبدیل به دشمن شدند. به این دلیل است که می گوییم تغییرات باید از درون انجام پذیرد و تغییرات ظاهری کافی نیست.

اشخاص موفقی مثل بیل گیتس را در نظر بگیرید و وزمانی که زندگی ایشان را بررسی می کنیم می بینیم با داشتن میلیاردها دلار سرمایه، باز هم در ممیان انسان های بی بضاعت و فقیر حاضر می شود و در حال کمک رسانی به این افراد است و در انجام کارهای بشر دوستانه بسیار فعال است. اگر ما به نقطه ای برسیم که هدفمان برای ما اهمیت بالایی داشته باشد، به هیچ عنوان نگاه دیگران برای ما اهمیت نخواهد داشت و این اینسان هیچ گاه احساس پوچی و نا امیدی نخواهد داشت. در این مسیر که نیازمند تمرین بسیار است، شما مدام در حال تغییر هستید و خودتان متوجه این تغییرات می شوید اما در همین دوره های آموزشی 2 ماهه اگر تمرین ها را انجام بدهید، دچار تغییر و تحولی عظیم خواهید شد که غیر قابل تصور خواهد بود. در این صورت به فردی تاثیر گذار تبدیل خواهید شد؛ همانند نلسون ماندلا که حتی دشمنان شما هم با احترام از شما صحبت خواهند کرد. اگر شخصی از درون تغییر کند، بزرگ ترین کار را برای خودش انجام داده است و هر چقدر که به خودش نزدیک شود و خود را بشناسد، به خدا هم نزدیک می شود. اینجا صحبت از تغییرات درونی است، صحبت از یک حس و حال خوب است و در این دوره خواهیم گفت که چطور در این مسیر قرار خواهید گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *