• شکرگزاری و ایمان و مقدمه ای بر آن

  • شکرگزاری و ایمان و دلایل محکم

  • شکرگزاری و ایمان در مکاتب مختلف

  • شکرگزاری و ایمان و نیاز بشر

  • شکرگزاری و ایمان و سخن پایانی

شکرگزاری و ایمان

شکرگزاری و ایمان و مقدمه ای بر آن

شکرگزاری و ایمان و لزوم آن برای نیل به موفقیت در این مقاله بررسی شده است. دلایل محکم که وجود خداوند را اثبات می کنند چه هستند؟ شکرگزاری و ایمان به خداوند چه تاثیری در زندگی ما انسان ها دارند؟ می توان گفت تقریبا اعتقاد پیروان همه مکاتب و ادیان این است که خداوند وجود دارد و خدای تبارک و تعالی بر همه ابعاد و اعمال ما نظارت می کند. اما دلیل این اعتقاد چیست؟ و چگونه می توانیم وجود خداوند را اثبابت کنیم؟ شکرگزاری و ایمان به خداوند یکی از مباحث کلیدی است که در علوم بسیاری نیز به آن پرداخته شده است. همه ما می دانیم که آغاز تمام موجودات در این دنیا، خداوند است. از آنجا که خداوند، قادر مطلق است، لذا شکرگزاری و ایمان به خدا، سبب آرامش دل هایمان خواهد شد و با آرامش، مسیر موفقیت را می توانیم با اطمینان بیشتری طی کنیم. مقالات وب سایت موفقیت در مسیر موفقیت همواره همراه شماست.

فایل تصویری موسسه ملک پور در خصوص شکرگزاری و ایمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در خصوص شکرگزاری و ایمان

شکرگزاری و ایمان و دلایل محکم

اگر به طور ساده بخواهیم توضیح دهیم همه موجودات معلول علتی هستند. مثلا دود معلول و علت آتش است. برای به وجود آمدن هر چیز در دنیا یک سری علت ها دست به دست هم می دهند تا سبب ایجاد معلول یا آن شی شوند. در واقع همه علت ها خودشان معلول چیز دیگری هستند. این بحث را ابن سینا به نام علت العلل تحلیل می کند. اگر همه معلول ها را علت یابی کنیم به جایی می رسیم که دنیا به وجود آمده است. دنیا از یک نقطه ای آغاز شده که آن نقطه نمی تواند خودش به خودش دستور آغاز بدهد. چیزی بوده است که عامل حرکت آن نقطه آغازین شده باشد. در واقع همه هستی و موجودات در نهایت به علتی می رسند که آن نقطه آخر، علت العلل است و همه چیز از آن آغاز می شود. علت العلل هر چیز در جهان خداوند است. این موضوع دلیل محکمی برای پرستش خدا و شکرگزاری و ایمان به اوست.

شکرگزاری و ایمان و دلایل محکم

شکرگزاری و ایمان در مکاتب مختلف

همانطور که ذکر شد همه عالم از علت و معلول تشکیل شده است. هر چیزی که در طبیعت هست مانند گیاهان، ابر و… علتی علمی دارند. نامی که به علت العلل اصلی در مکاتب و مذاهب مختلف می دهند، متفاوت است. هر دین و هر مکتبی نام متفاوتی را بر این علت اصلی گذاشته است. خدا، یهوه، الله، نیروانا، بودا و … . در همه این ادیان و مکاتب معتقدند که او دنیا را خلق کرده است. خداوند با هر نامی در هر مکتبی قادر مطلق است. شکرگزاری و ایمان به خداوند در همه مکاتب ستوده است. پیروان ادیان و مذاهب مختلف معتقدند که شکرگزاری از خداوند سبب افزایش روزی و نعمات خواهد شد. اما گاهی ما با مواجه شدن با اعمال اشتباه برخی از انسان هایی که مدعی دینداری هستند، این امر را به همه پیروان آن دین بسط می دهیم. خدا امری قلبی است و سیاست های مختلف و اشتباهات بشری را نیابد به خداوند نسبت داد.

شکرگزاری و ایمان در مکاتب مختلف

شکرگزاری و ایمان و نیاز بشر

دین در واقع روشی برای رسیدن به آرمش است. وقتی نخواهید که دیگران را مجبور به قبول کردن آنچه خود قبول دارید، کنید و یا دین و مذهب خود را بر دیگران برتر ندانید؛ آنگاه می توان گفت نیاز ذاتی بشر به شکرگزاری و ایمان را درک کرده اید. ما انسان ها به پرستش، شکرگزاری و ایمان به خداوند نیاز داریم. در هر مکتب و دینی این نیاز به گونه ای تعریف شده است. عقیده مشترک این است که خداوند بی نیاز است. اگر خدا را پرستش می کنیم و دوستش داریم، این کار را برای آرامش خودمان انجام می دهیم؛ خداوند به پرستش ما نیاز ندارد بلکه ما به او نیاز داریم. با درک این نیاز می توانیم ایمان خود را افزایش دهیم و در هر مسیری که قرار بگیریم از وجود قادر متعال یاری طلبیم. ما نسبت به خدا فقیریم . اگر این را انسان ها درک کنند مدام با هم نمی جنگند و در پی اعمال نظرات خود به دیگران به هر قیمتی نیستند.

شکرگزاری و ایمان و نیاز بشر
ویدیوی انرژی مثبت از طبیعت
ویدیوی جستجوی آرامش در طبیعت
ویدیوی حس خوب آرامش
شکرگزاری و ایمان و سخن پایانی

شکرگزاری و ایمان به همراه بررسی این موضوع در مکاتب و ادیان مختلف و اهمیت آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. برخی به اشتباه، اعتقاد به خدای یگانه را مغایر با روشن فکری می دانند. اثبات وجود خداوند با دلایل بسیار بیشتری نیز امکان پذیر است که در این مقاله نمی گنجد. مساله اصلی در بسیاری از مکاتب این است که نقطه آغازین به نام خدا وجود دارد و تفاوتی نمی کند که به چه زبانی حمد خداوند را بگوییم شکرگزاری و ایمان به هر زبانی که باشد به ما آرامش می دهد. مخلوقات خدا همه زیبا هستند با نگاه به طبیعت و اطراف خود می توانید به وجود خدای بزرگ پی ببرید و او را شاکر باشید. هنر خداوند در طبیعت نمایان است و زندگی شهری، ترافیک، دود و آلودگی ها دست آفریده انسان ها است. با شکرگزاری و ایمان می فهمید که خداوند فقط زیبایی است و غیر زیبایی در آن نمی بینید. شکرگزاری و ایمان می تواند سبب اطمینان شما از درستی راهتان باشد. شما می توانید نظرات خود را در پایان این مقاله با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *