زندگی نامه مارک زاکربرگ

  • زندگی نامه مارک زاکربرگ و مقدمه ای بر آن

  • زندگی نامه مارک زاکربرگ و معرفی او

  • زندگی نامه مارک زاکربرگ و کارآفرینی

  • زندگی نامه مارک زاکربرگ و زندگی شخصی او

  • زندگی نامه مارک زاکربرگ و سخن پایانی

زندگی نامه مارک زاکربرگ و مقدمه ای بر آن

زندگی نامه مارک زاکربرگ، جوان مستعد و میلیاردر را در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد. آیا مارک زاکربرگ با سرمایه گذاری در این زمینه موفق به کارآفرینی شد؟ مارک زاکربرگ چطور به این موفقیت دست یافت؟ بررسی زندگی نامه مارک زاکربرگ، همواره باعث دلگرمی بسیاری از افراد در سرتاسر جهان گشته است. مارک زاکربرگ کار آفرین جوانی است که در سن نوجوانی به سرمایه هنگفتی دست پیدا کرد و در ادامه نظر شما را به خواندن زندگی نامه مارک زاکربرگ جلب می نماییم.

مارک زاکربرگ و معرفی او

در زندگی نامه مارک زاکربرگ آمده که او متولد سال 1984، در خانواده ای تحصیل کرده از نیویورک آمریکا است. پدر زاکربرگ دندان پزشک و مادرش دکتر روان پزشک بوده است. زندگی نامه مارک زاکربرگ پر از داستان های جذاب است. مارک از کودکی به کامپیوتر علاقمند بوده به طوری که والدینش در سن ده سالگی اولین کامپیوتر را برایش خریداری نمودند. در زندگی نامه مارک زاکربرگ نبوغ او از سنین جوانی مشهود است. او در سنین نوجوانی به دلیل علاقه شدیدش به کامپیوتر موفق شد یک برنامه برای مطب پدرش بنویسد که به واسطه آن برنامه، لازم نبود پدرش فریاد بزند نفر بعدی داخل بشود و این موضوع را از طریق کامپیوتر به منشی خودش اعلام می نمود. زمانی که پدر و مادر مارک، استعداد و نبوغ او را دیدند تصمیم گرفتند یک مربی خصوصی برای او بگیرند و دیوید نیومن را برای  این کار برگزیدند. مارک در یک مدرسه خصوصی در رشته ادبیات باستانی روم تحصیلات خود را به پایان رساند و دیپلم این رشته را اخذ کرد ولی مارک همچنان علاقه زیادی به برنامه نویسی کامپیوتر داشت. مارک در همین دوران دبیرستان یک نرم افزار پخش موسیقی هایی با فرمت mp3 طراحی کرد که این برنامه هوشمند قادر بود حدس بزند کاربر دوست دارد چه آهنگی را گوش بدهد. اسم این برنامه Synapse  بود و کمپانی های بزرگ از جمله مایکروسافت علاقه ای برای خرید این نرم افزار نشان دادند که مارک زاکربرگ از فروش آن خودداری نمود. این گونه خلاقیت ها به وضوح در طول زندگی نامه مارک زاکربرگ مشهود هستند.

مارک زاکربرگ در سال 2002 وارد دانشگاه هاروارد شد. در سال دوم توانست یک برنامه را طراحی کند که به واسطه آن دانشجویان می توانستد کلاس های خود را بر اساس نظرات دانشجویان قبلی انتخاب کنند. همچنین یک برنامه دیگر طراحی کرد که به واسطه آن، عکسی از دو دانشجو به اشتراک می گذاشت و دانشجویان می توانستند به عکس جذاب تر رای بدهند. با وجود این برنامه های پر مخاطب، مارک زاکربرگ به شدت بین دانشجویان معروف و محبوب شد.

مارک زاکربرگ و کارآفرینی

بر اساس محبوبیت و شهرت مارک زاکربرگ بین دانشجویان، سه تن از دوستان مارک تصمیم داشتند یک شبکه اجتماعی بر اساس اطلاعات دانشجویان دانشگاه هاروارد طراحی نمایند. به همین دلیل از مارک خواستند تا آن ها را در طراحی این شبکه همراهی کند. او ابتدا با این موضوع موافقت کرد ولی در ادامه برای تحقق آرزوهایش از این تیم جدا شد و کار بر روی طراحی شبکه اجتماعی مد نظرش را با کمک سه تن از دوستانش شروع کرد تا زندگی نامه مارک زاکربرگ با آن صورت که امروزه می خوانیم رقم بخورد. مارک زاکربرگ و دوستانش یک سایت را طراحی کردند که به کاربران این اجازه را می داد تا در آن برای خود پروفایل ایجاد کرده و عکس های شخصی خود را در آن به اشتراک بگذارند و اسم این شبکه را فیس بوک نهادند. اولین بار این سایت در سال 2004 در اتاق خوابگاه خود، این سایت را به حالت اجرایی در آوردند. مارک زاکربرگ در سال دوم دانشگاه تحصیل خود را رها کرد تا بتواند به صورت تمام وقت روی این سایت کار کند. در ابتدا کاربران این سایت 1 میلیون نفر بودند ولی با سرمایه گذاری 12.7 میلیون دلاری شرکت Accel Partners  تعداد کاربران به 5.5 میلیون نفر رسید و شرکت های بزرگ مثل یاهو تمایل به خرید نشان دادند ولی مارک تمایلی به فروش آن نداشت و همین تصمیم او بود که باعث شد ما امروزه بتوانیم زندگی نامه مارک زاکربرگ را بخوانیم و آنرا سرمشق خود قرار دهیم.

مارک زاکربرگ و زندگی شخصی او

مارک زاکربرگ در سال 2012 با دوست قدیمی خود پریسیلا چان ازدواج کرد و حاصل این ازدواج فرزند دختری به اسم مکس می باشد. در زندگی نامه مارک زاکربرگ آمده که او و همسرش در نامه ای سر گشاده به دخترشان اعلام نمودند که 99 درصد از سهام فیس بوک را برای کارهای خیر خواهانه خواهند بخشیدند و اعلام کردند این سهام در حدود 45 میلیارد دلار ارزش دارد و قصد دارند برای بهبود جهان در نسل های آینده هزینه شود. همچنین این زوج جوان یک بنیاد پژوهشی را تاسیس کردند که همه ی مهندسان، زیست شناسان و شیمی دانان را گرد هم آوردند تا تلاش کنند دنیا جای بهتری برای زندگی کودکان باشد و سرمایه اولیه این مرکز را 600 میلیون دلار در نظر گرفتند. با مطالعه زندگی نامه مارک زاکربرگ می توان بسیاری از امور خیرخواهانه نظیر این موارد را مشاهده نمود. مارک و چان در سال 2017 صاحب دختر دوم خود شدند.

زندگی نامه مارک زاکربرگ و سخن پایانی

زندگی نامه مارک زاکربرگ را در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم. خواندن زندگی نامه مارک زاکربرگ این امکان را به ما می دهد که به راحتی دریابیم که برای موفق شدن در هر کاری به چه فاکتورهایی نیاز داریم و باید به چه مواردی توجه کنیم. مارک زاکربرگ در سن نوزده سالگی به یک میلیاردر تبدیل شد؛ چرا ؟ چون  به دنبال علاقه و استعداد خود رفت. اگر در رشته تحصیلی خود در دبیرستان که ادبیات باستانی  بود رفته بود الان در نهایت استاد دانشگاه بود و هیچگاه فیس بوک را راه اندازی نمی کرد و به گونه ای زندگی نامه مارک زاکربرگ اینگونه رقم نمی خورد. یکی از راه های رسیدن به موفقیت، جست و جوی استعداد و خواست درونی خودمان است. با الگو قرار دادن زندگی نامه مارک زاکربرگ در می یابیم که اگر به دنبال این علاقه و استعداد برویم با قرار گرفتن در مسیر درست، قطعا موفق خواهیم شد. والدین مارک زاکربرگ وقتی دیدند فرزندشان علاقه ای در زمینه کامپیوتر دارد او را به این سمت تشویق کردند و مقدمات رشد و شکوفایی استعداد او را فراهم کردند. یه یاد داشته باشید در زمان سختی ها و نا امیدی ها یک جمله معروف از مارک زاکربرگ را با خود تکرار کنید که ” همیشه یک راه بهتر و مطمئن تر وجود دارد.” برای راه اندازی کسب و کار خود و رسیدن به موفقیت باید همیشه به دور دست ها فکر کرد. اگر در خصوص این مقاله که در رابطه با زندگی نامه مارک زاکربرگ تهیه و نگارش گشته پیشنهاد یا اطلاعات بیشتری دارید خوشحال میشویم این نقطه نظرات را در انتهای همین صفحه از طریق بخش دیدگاه ها ارسال نمایید. همچنین می توانید این نظرات و پیشنهادات را از طریق بخش تصاویر ارسالی شما برای ما ارسال کنید تا با اسم و مشخصات خودتان در همین بخش نمایش داده شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *