زندگی نامه فروچیو لامبورگینی

  • زندگی نامه فروچیو لامبورگینی و مقدمه ای بر آن
  • زندگی نامه فروچیو لامبورگینی و معرفی او
  • زندگی نامه فروچیو لامبورگینی و ورود به صنعت خودرو سازی
  • زندگی نامه فروچیو لامبورگینی و سخن پایانی

زندگی نامه فروچیو لامبورگینی و مقدمه ای بر آن

زندگی نامه فروچیو لامبورگینی را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. او کارآفرین و تاجر موفق در زمینه تولید ماشین آلات کشاورزی و خودروهای لوکس است. در ابتدای بررسی زندگی نامه فروچیو لامبورگینی شاید این سوال در ذهن شما هم به وجود آمده باشد که به راستی لامبورگینی از کجا شروع کرد و چطوری توانست به این موفقیت ها دست یابد؟ در ادامه زندگی نامه فروچیو لامبورگینی به این سوال پاسخ خواهیم داد. در واقع لامبورگینی امروزه حاصل زحمات و تلاش های این مرد سخت کوش است.

زندگی نامه فروچیو لامبورگینی و معرفی او

فروچیو لامبورگینی در سال 1926 در شهر فررا در ایتالیا متولد شد. او از پدر و مادری کشاورز به دنیا آمد و اغلب در دوران نوجوانی در مزرعه به پدر و مادرش کمک می کرد اما این خواسته قلبی او نبود و کار در مزرعه را دوست نداشت. او به کارهای فنی بیشتر علاقه داشت و در مزرعه به جدا کردن و بستن قطعات مکانیکی مشغول می شد. در دوران نوجوانی، در مزرعه پدریش یک کارگاه کوچک راه اندازی کرده بود و بیشتر وقت خود را در آن جا سپری می کرد و حتی یک بار در نتیجه کنجکاوی هایش در آستانه به آتش کشیدن کارگاه و مزرعه هم پیش رفت. پدرو مادرش که علاقه و پسرشان را به کارهای فنی دیدند تصمیم گرفتند فروچیو را به مدرسه فنی تادیا در نزدیکی بولونیا بفرستند و همین امر باعث شد او خیلی زود بیش از پیش به این دست مشاغل علاقه بیشتری پیدا کند.

او در سال 1940 میلادی به عضویت نیروی هوایی ایتالیا در آمد و وارد جنگ جهانی دوم شد. او خیلی زود توانست در تعمیر و نگهداری خودرو های نظامی نامی خوش برای خودش دست و پا کند و به سرپرستی این بخش در پادگانی منصوب شد. در سال 1945 میلادی و پس از جنگ جهانی دوم او به اسارت بریتانیا در آمد و یک سال را در اسارت به سر برد. پس از آزادی از اسارت با همسرش ازدواج کرد. در سفری که به عنوان ماه عسل از آن یاد می کنند او می دید که خودرو های نظامی دوران جنگ را به عنوان خودرو های از رده خارج و اسقاطی برای فروش به حراج می گذارند. او شروع به خرید چند دستگاه  از این خودروها کرد و گاراژی را در خانه خود بنا نهاد. فروچیو لامبورگینی این خودرو ها را تبدیل به تراکتور می کرد و می فروخت. در همین حین و درست در زمان تولد فرزندش، همسرش را از دست داد. او از فروش این تراکتورها توانسته بود به درآمدی خوب برسد و در سال 1949 شرکت خود را رسما افتتاح کرد و اولین محصول رسمی خود را با نام کاریوکا را روانه بازار کرد. این شرکت تا اواخر دهه 60 یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید تراکتور و ماشین آلات کشاورزی بود. او به واسطه علاقه زیادی که به ماشین های سواری داشت توانسته بود چندین دستگاه خودرو به روز و کارآمد آن زمان نظیر مازراتی، فیات، فراری و … را خریداری کند. او در سفری که به آمریکا داشت فعالیت های خود را در حوزه سیستم های گرمایشی و تهویه گسترش داد و توانست به موفقیت های زیادی دست یابد.

زندگی نامه فروچیو لامبورگینی و ورود به صنعت خودرو سازی

فروچیو لامبورگینی در سال 1958 در پی موفقیت های روزافزون خود، در سفری که به مارانلو داشت اقدام به خرید یک مدل فراری 250GT کرد. در ابتدا فروچیو لامبورگینی تصور می کرد بهترین خودرو دنیا را خریده است اما پس از سوار شدن بر این اتومبیل فهمید که ایرادات زیادی دارد. به همین منظور نامه ای به مدیر شرکت فراری یعنی انزو فراری نوشت و در آن نامه از سیستم بد کلاچ فراری انتقاد کرد و عنوان کرد که خدمات پس از فروش شرکت شما خوب نیست و شرکت فراری هیچ گونه پاسخی به انتقادات مشتریان نمی دهد. در پاسخ، انزو فراری عنوان کرد که یک تولید کننده تراکتور حق ندارد در مورد خودروهای اسپرت صحبت کند.

این بود که فروچیو لامبورگینی تصمیم گرفت که خودش اصلاحاتی را روی این خودرو انجام بدهد. او به این فکر فرو رفت که می تواند خودرویی را بسازد که از همه لحاظ از فراری بهتر باشد و عملکردی بهتر نسبت به فراری داشته باشد. اومی خواست از قطعات مورد استفاده در تراکتور در این خودرو ها استفاده کند تا سودی بیشتر از فراری نصیب خود کند. به این ترتیب در سال 1963 شرکت Lamborghini را در بولونیای ایتالیا تاسیس کرد. او مکان این کارخانه را خیلی دقیق انتخاب کرد به طوری که به شرکت های تراکتورسازی و سیستم های تهویه خود نزدیک باشد و در مسیر شرکت های فراری و مازراتی قرار داشت. او نماد گاو خشمگین را برای برند خود انتخاب کرد و با به کارگیری مهندسین جوان که تجربه خیلی خوبی در طراحی پیشرانه های فراری داشتند، آغاز به کار کرد. به این ترتیب توانست پس از 7 ماه اولین نسخه از لامبورگینی GTV350 را به نمایشگاه تورین عرضه کند.

در دهه ی 70 میلادی شرکت های لامبورگینی در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند و دلیل آن هم توقف واردات ماشین آلات کشاورزی به آفریقای جنوبی بود و روز به روز مشکلات شرکت های تحت مالکیتش بیشتر می شد. تا اینکه 51 درصد از سهام شرکت تراکتور سازی خود را به یک تاجر سوئیسی به مبلغ 600 هزار دلار فروخت. در سال 1973 و در پی بحران نفتی اروپا، وضعیت از این هم بدترشد و مجبور به فروش باقی مانده سهام شرکت تراکتور سازی خود شد.

فروچیو لامبورگینی از آن پس به شرکت های تحت مالکیتش رسیدگی می کرد و به تدریج در فکر بازنشستگی بود. او سرانجام در سال 1993 میلادی و پس از چند سال بازنشستگی در اثر سکته قلبی در بیمارستانی در پروجیا در گذشت و پس از او همه ی شرکت های تحت مالکیتش تا به امروز به فعالیت مشغول هستند.

زندگی نامه فروچیو لامبورگینی و سخن پایانی

زندگی نامه فروچیو لامبورگینی را با هم بررسی کردیم. دیدیم که لامبورگینی از دوران کودکی خود چطور به دنبال علاقه و خواسته های خود بود تا آن ها را به سرانجام برساند و از هیچ تلاشی دست بردار نبود. در بررسی زندگی نامه فروچیو لامبورگینی متوجه شدیم که او از پدر و مادری کشاورز متولد شده بود و پشتوانه آنچنانی نداشت و اگر امروزه شرکت لامبورگینی را در همه جای دنیا به عنوان یکی از برندهای لوکس صنعت خودروسازی می شناسند، فقط به واسطه هوش ، ذکاوت و سخت کوشی های فروچیو لامبورگینی بوده است. در واقع داستان مطرح شدن لامبورگینی از آنجا شروع شد که در پی برطرف کردن نیازهای خود که همواره خودرویی لوکس و سریع بود. اگر هر انسانی در پی علاقه و مهارت های خود باشد مطمئنا روزی به مانند لامبورگینی جاودانه خواهد شد. لامبورگینی از پس تمام مشکلات سخت مانند: جنگ جهانی، اسارت، مرگ همسرش و مشکلات اقتصادی به خوبی برآمد و توانست کسب و کار خود را در جهت اهداف خود هدایت کند.امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. شما عزیزان می توانید در انتهای این مقاله و در قسمت دیدگاه، نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *