زندگی نامه بیل گیتس

  • زندگی نامه بیل گیتس و مقدمه ای بر آن
  • زندگی نامه بیل گیتس و معرفی او
  • زندگی نامه بیل گیتس و شرح زندگی او
  • زندگی نامه بیل گیتس و دست یابی به موفقیت
  • زندگی نامه بیل گیتس و سخن پایانی

زندگی نامه بیل گیتس و مقدمه ای بر آن

زندگی نامه بیل گیتس، کارآفرین و مخترع سیستم عامل های کامپیوتری را در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد. آیا برای تبدیل شدن به یک کارآفرین باید از ابتدا متمول باشیم؟ راز موفقیت در کسب و کار و رسیدن به ثروت در چیست؟ این مقاله در مورد زندگی نامه بیل گیتس مالک شرکت مایکروسافت است. شرکتی که در سال های گذشته توانسته بازار نرم افزار های کامپیوتری را در دست خود بگیرد. امروزه در اکثر سیستم های کامپیوتری که از آن استفاده می کنیم با محصولات مایکروسافت روبرو می شویم به طوری که از سیستم عامل ویندوز تا مجموعه برنامه های کاربردی مثل آفیس (office program) را در بر می گیرد. زندگی نامه بیل گیتس را برای روشن شدن راه موفقیت شما عزیزان نگارش کرده ایم تا اینکه با شیوه ی زندگی و سخت کوشی افراد موفق آشنا شوید.

زندگی نامه بیل گیتس و معرفی او

بیل گیتس فردی خود ساخته و متکی به خود بوده که توانسته در سال های گذشته زندگی خود و همه ی انسان ها را تغییر دهد. بیل گیتس با تاسیس شرکت خود، در واقع کمک بسیار زیادی به همه ی انسان ها کرده و به خاطر همین شرکت مایکروسافت بوده که توانسته عناوین مختلفی را برای خود دست و پا کند. امروزه تقریبا میشه عنوان کرد که تمام انسان ها با کامپیوتر سر و کار دارند و کمتر کسی را می توان یافت که با شرکت مایکروسافت آشنایی نداشته باشد. شرکتی که نرم افزارهای کاربردی مثل وورد، اکسل، پاورپوینت و… را روانه بازار کرده است. علاوه بر آن شرکت مایکروسافت به عنوان غول فناوری در دنیا شناخته می شود چراکه محصولات بی نظیری ارائه می کند. یکی از این محصولات سیستم عامل ویندوز برای کامپیوترها است که در فواصل گوناگون مورد به روز رسانی قرار می گیرد. زندگی نامه بیل گیتس از این جهت، مهم و مورد برسی قرار دادیم که داستان زندگی وی را برای شما نقل کنیم تا به یاد داشته باشید برای رسیدن به موفقیت چه کارهایی باید انجام داد.

زندگی نامه بیل گیتس و شرح زندگی او

در زندگی نامه بیل گیتس آمده که او متولد سال 1955 در سیاتل آمریکا است. پدر او ویلیام هنری گیتس دوم بود که یکی از وکلای سرشناس سیاتل محسوب می شد و مادرش معلم و عضو هیئت مدیره یک موسسه خیریه بود. بیل در مدارس سیاتل تحصیل را شروع کرد و از همان زمان به برنامه نویسی علاقه زیادی داشت. به طوری که عمدا برنامه های کامپیوتر مدرسه را خراب می کرد تا وقت بیشتری با آنها سپری کند.

بیل در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد ولی تمایل چندانی نداشت و فقط به اصرار پدرش بود. در سال 1974 یعنی یک سال بعد دوستش آلن مقاله ای در مورد میکروکامپیوتر ها به او نشان داد و تصمیم گرفتند با تولید کنندگان آن در مورد زبان بیسیک برای اولین کامپیوتر شخصی صحبت کنند و پس از مطرح کردن موضوع، قرار شد بیل و آلن نمونه کار خود را برای آن ها ارسال کنند. در آن زمان بیل و آلن نمی دانستند که این آزمایش موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر. به همین منظور آلن به آلبوکرک رفت تا ببیند که برنامه کار می کند یا نه. خوشبختانه آزمایش موفقیت آمیز بود و بعد از آن تصمیم گرفتند تا شرکت مایکروسافت را تاسیس کنند.

بیل گیتس پس از 7 سال از راه اندازی شرکت مایکروسافت با ملیندا فرنچ از کارمندان شرکت خودش ازدواج کرد و نتیجه این ازدواج دو فرزند دختر و یک فرزند پسر است. جالب است بدانید فرزندان بیل گیتس تا سن 14 سالگی حق نداشتند موبایل داشته باشند و همچنین برای تماشای تلویزیون در آخر شب محدودیت داشتند.

زندگی نامه بیل گیتس و دست یابی به موفقیت

بیل گیتس جوانی کنجکاو بود که به دنبال علاقه و استعداد ذاتی خود بود. او علاقه خود را یافت و در جهت آن قدم برداشت. بیل گیتس پس از تاسیس مایکروسافت در دهه 90 میلادی با چالشی بزرگ روبرو شد. یک نوع ویروس در سراسر اینترنت فراگیر شد و موجب ناکامی نرم افزار های مایکروسافت به خصوص اینترنت اکسپلورر شد ولی با تلاش های شبانه روزی او و همکارانش توانستند از این شکست درس بگیرند و مایکروسافت را نجات بدهند.در زندگی نامه بیل گیتس، او در مورد نحوه انجام امور می گوید : ” من همیشه برای انجام کارهای سخت، افراد تنبل را انتخاب میکنم. چرا که همواره تلاش می کنند تا راهی ساده برای مسائل سخت پیدا کنند”.  بیل گیتس در سال های اخیر توانسته جوایز ارزشمندی را برای ارائه خدمات مایکروسافت به مردم جهان دریافت کند و همچنین او توانسته است که به ثروتی در حدود 95 میلیارد دلار دست یابد. زنگی نامه بیل گیتس را، نه به عنوان یک میلیاردر بلکه به عنوان یک الگو برای رسیدن به موفقیت باید در نظر بگیریم و با تلاش و کوشش می توان به آن دست یافت. بیل گیتس یک جمله زیبا دارد که می گوید: “اگر فقیر به دنیا آمدید تقصیر شما نیست ولی اگر فقیر از دنیا بروید تقصیر شماست”.

زندگی نامه بیل گیتس و سخن پایانی

زندگی نامه بیل گیتس را در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم. موفقیت چیزی نیست که یک شبه و بدون زحمت به دست بیاید. باید برای آن تلاش کرد و سختی کشید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. بیل گیتس و آلن هم از این قاعده مستثنا نبوده اند. برای رسیدن به موفقیت الزاما نباید تحصیلات آکادمیک داشت، می توان با تکیه بر استعداد خود به موفقیت رسید. در زندگی نامه بیل گیتس آمده که او در این مورد می گوید: “من در برخی امتحانات مردود شدم ولی دوستم در تمام امتحانات قبول شد. الان من مالک مایکروسافت هستم و او کارمند من می باشد.” پس نتیجه می گیریم که نه تحصیلات عالی ضامن موفقیت است و نه نداشتن آن دلیلی بر عدم موفقیت می باشد. باید از زندگی نامه بیل گیتس درس بگیریم و اتکای به خود در مسائل گوناگون زندگی را سر لوحه کار خود قرار بدهیم. زندگی نامه بیل گیتس را با هم بررسی کردیم و خواندیم. چنانچه تجربه موفقی در زندگی خود داشته اید، لطفا آن را با ما به اشتراک بگذاریداگر در خصوص این مقاله که در رابطه با زندگی نامه بیل گیتس تهیه و نگارش شده پیشنهاد یا اطلاعات بیشتری دارید خوشحال میشویم این نقطه نظرات را در انتهای همین صفحه از طریق بخش دیدگاه ها ارسال نمایید. همچنین می توانید این نظرات و پیشنهادات را از طریق بخش تصاویر ارسالی شما برای ما ارسال کنید تا با اسم و مشخصات خودتان در همین بخش نمایش داده شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *