زندگی نامه انوشه انصاری

  • زندگی نامه انوشه انصاری و مقدمه ای بر آن
  • زندگی نامه انوشه انصاری از کودکی تا به حال
  • زندگی نامه انوشه انصاری و موفقیت های او
  • زندگی نامه انوشه انصاری و سخن پایانی

زندگی نامه انوشه انصاری و مقدمه ای بر آن

زندگی نامه انوشه انصاری، بانوی کار آفرین ایرانی را دراین مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. آیا انوشه انصاری از پشتوانه ای بزرگ مالی برخوردار بوده است ؟ در این مقاله سعی براین خواهیم داشت تا ابعاد مختلف، زندگی نامه انوشه انصاری و دلایل موفقیت های او را مورد برسی قرار بدهیم. انوشه انصاری چندین عنوان مختلف را از آن خود کرده است. او اولین زن گردشگر فضایی، مدیر عامل شرکت هایی همچون تله کام تکنولوژی، مدیر و موسس شرکت پرودی سیستم و به تحلیل مجله زن در سال 2000 به عنوان برترین کارآفرین شناخته شده است.

زندگی نامه انوشه انصاری از کودکی تا به حال

انوشه رئیسیان که بعد از ازدواج نام خانوادگی همسرش را برگزید متولد سال 1345 خورشیدی در مشهد است . وقتی انوشه در 4 سالگی بود، او و خانواده اش برای زندگی به تهران نقل مکان کردند. او تا شانزده سالگی در ایران بوده است و در سال 1361 در زمان جنگ ایران و عراق به همراه خانواده اش به آمریکا مهاجرت کرده است. او پس از گذراندن دوران دبیرستان در مقطع کارشناسی در رشته کامپیوتر و الکترونیک فارغ التحصیل شد و برای مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه واشنگتن شد. پس از تحصیل با نهایت تجربه و علم و دانش در شرکت هایی مانند ام سی آی و کامست به فعالیت مشغول شد و اتفاقا بسیار هم موفق بود و توانست مقالات علمی و اختراع هایی در این زمینه از خود به جا بگذارد.

انوشه انصاری به کمک همسرش و برادر همسرش در سال 1994 شرکت تله کام تکنولوژی را تاسیس کردند . این شرکت در حوزه تجهیزات و خدمات کامپیوتری فعالیت می کرد و توانست در مدت زمان کوتاهی توجه شرکت های بزرگ را به خود جلب نماید. همین شد که شرکت سونوز نتورک در سال 2001 اقدام به  خرید بخشی از سهام شرکت TTI ( تله کام تکنولوژی)  نمود و انوشه انصاری پس از آن به عنوان معاون و مدیر بخش آی تی این شرکت فعالیت می کرد. در سال 2001 ثروت انوشه انصاری در حدود 750 میلیون دلار تخمین زده شد.

در سال 2006 و پس از واگذاری TTI، انوشه انصاری و همسرش در فکر تاسیس شرکتی دیگر بودند که شرکت پرودی سیستم متولد شد. این شرکت در حوزه تکنولوژی دیجیتال در منازل مسکونی فعالیت داشت.

زندگی نامه انوشه انصاری و موفقیت های او

در زندگی نامه انوشه انصاری خواندیم که او فردی کارآفرین و خود ساخته بود که توانسته به واسطه استفاده از هوش و خلاقیتش به ثروتی شگفت انگیز دست یابد. خانم انصاری بعد از دست یافتن به موفقیت در عرصه های تجاری، در سال 1385 در اقدامی عجیب به یک باره در تیتر اول روزنامه ها و اخبار در سراسر دنیا تبدیل شد و به عنوان اولین زن گردشگر به فضا سفر کرد. او در مورد این سفر فضایی که حدود 20 میلیون دلار هزینه برداشته می گوید : از وقتی بچه بودم، همیشه آرزوی این را داشتم که از فضا به کره زمین نگاه کنم و در ساعات بسیاری را به پیاده روی و خیره شدن به آسمان و ستاره ها سپری کرده ام.

 در این پروژه قصد داشتند با همکاری آژانس فضایی روسیه و با استفاده از کشتی های فضایی، افرادی را برای بازدید به ارتفاعات زیر مداری زمین اعضام نمایند. در این سفر فضایی، مسافران این امکان را دارند که در گروه های 5 نفره این سفر را آغاز کنند، به این صورت که ابتدا این کشتی فضایی به وسیله هواپیما به ارتفاعات بالا منتقل می شود و از آن جا، کشتی فضایی را جدا می کند و موتورهای قدرتمند این کشتی فضایی شروع به کار خواهند کرد. در این سفر، مشافران امکان این را دارند که برای چند دقیقه کره زمین را از آن ارتفاع ببینند و سیاهی فضا را از آن منطقه لمس نمایند. این سفر فضایی احتمالا از فرودگاهی در امارات شروع خواهد شد. در سال 1383 خانم انصاری و خانوادشون برای انجام این سفر فضایی در ابتدا جایزه 10 میلیون دلاری در نظر گرفتند تا بتوانند در ارتفاع 100 کیلومتری از سطح زمین قرار بگیرند و برگردند. اما بعد از مدتی این جایزه را به 20 میلیون دلار افزایش دادند تا رویای سفر خانم انصاری محقق شود.

  • از افتخارات برجسته او می توان به : انتخاب کار آفرین برتر از نگاه مجله زن در سال 2000
  • قرار گرفتن در لیست تاجران موفق از سوی مجله فورچون در سال 2001
  • کسب جایزه نوآور به عنوان کارآفرین موفق زن در سال 2009
  • دریافت دکتری افتخاری از دانشگاه میسون و دریافت جایزه ملی پیشگامان فضا در سال 2015
  • اولین گردشگر زن که به فضا سفر کرده است اشاره کرد.

انوشه انصاری و خانواده همسر او در زمینه کمک های بشردوستانه هم فعالیت های خوبی داشته اند. خانم انصاری موسسه خیریه ” بنیاد اهورا” را تاسیس کردند و این موسسه را مورد حمایت های مالی خود قرار دادند.

زندگی نامه انوشه انصاری و سخن پایانی

زندگی نامه انوشه انصاری را در این مقاله با هم بررسی کردیم. دیدیم که برای رسیدن به موفقیت باید در مسیر درست موفقیت قدم برداشت. اشخاصی مثل خانم انصاری از پشتوانه مالی بسیار بالایی برخوردار نبودند و یک بار دیگر ثابت کردیم اگر در مسیر درست موفقیت قرار داشته باشیم با اتکای به دانش و تخصص خود، در کنار اندکی خلاقیت، می شود به نقطه ای رسید که بزرگانی چون انوشه انصاری در آن جایگاه ایستاده اند. زندگی نامه انوشه انصاری یک بار دیگر بیان گر این نکته است که ” خواستن ، توانستن است “. او در دوران کودکی رویای سفر به فضا را داشت و حتی در این سال ها و بعد از این همه پیشرفت علم و آگاهی مردم از این قضیه، باز هم سفر به فضا یک موضوع پیچیده و دست نیافتنی محسوب می شود؛ اما خانم انصاری خواست که اتفاق بیافتد و اتفاق افتاد. در بررسی زندگی نامه انوشه انصاری دیدیم که حتی بانوان هم می توانند به جایگاهی برسند و اقدام به انجام کارهایی کنند که افراد کمتری توانایی انجام آن را دارند. بنابراین زن بودن به هیچ عنوان یک محدودیت نبوده و نخواهد بود. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. شما عزیزان می توانید در انتهای این مقاله در قسمت دیدگاه، نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *