کتاب بیدار کردن غول درون

کتاب بیدار کردن غول درون از آنتونی رابینز؛ آنتونی رابینز یکی از مربیان موفقیت و یک میلیونر خود ساخته آمریکایی است. او در کشور آمریکا بسیار معروف می باشد و تقریباً هر آمریکایی از یکی از کتاب ها و برنامه های آموزشی آنتونی رابینز استفاده کرده است. یکی از دلایل معروفیت و محبوبیت آنتونی رابینز کابردی بودن آموزش های او است، که خود به شخصه آنها را در زندگی شخصی به کار برده  و به یک میلیونر خود ساخته تبدیل شده است. زمانی آنتونی رابینز در یک اتاق ۱۲ متری زندگی می کرد و به کار سرایداری مشغول بود، ولی در حال حاضر در ویلایی زندگی می کند که چندین میلیون دلار ارزش دارد.

کتاب بیدار کردن غول درون از اینجا آغاز می شود که آنتونی رابینز سوار بر هلی کوپتر شخصی خود به سمت سمیناری می رود که تمام بلیت‌های آن فروخته شده است. از بالا چشمش به همان ساختمانی می‌افتد که چند سال پیش در آنجا به کار سرایداری مشغول بود. به خلبان هلیکوپتر می گوید که چند لحظه بالای آن ساختمان چرخی بزند، در این لحظه به فکر فرو می رود اینکه آن زمان در چه وضعیتی قرار داشت؛ فردی چاق، بی برنامه و پر استرش، اما الان در بهترین وضعیت جسمانی، با تفکر مثبت و یک زندگی ایده آل دارد. با خود می اندیشد چه اتفاقی می‌افتد که در کمتر از دو دهه همچین تغییر بزرگی در زندگی یک انسان رخ می دهد؟ با ما تا انتهای این کتاب باشید تا به پاسخ این سوال مهم برسید.

بخشی از نکاتی که در کتاب بیدار کردن غول درون آمده است:

  • درد و لذت:

درد و لذت نیرو های اصلی شکل دهنده زندگی می باشند. یا شما اجازه می دهید درد و لذت کنترل زندگی شما را به دست  بگیرند یا به درکی می رسید که آنها مناسب با اوضاع و احوال زندگی باشند. باید مراقب باشید که لذت را به چه چیزهایی در زندگی ربط می دهید. برخی ها لذت بردن را در مصرف هروئین می بینند و برخی ها لذت بردن را در کمک کردن به دیگران. باید توجه داشته باشید که شما فکر و تمرکز خود را روی چه چیزی در زندگی قرار می دهید.

  • قدرت باور:

 برای اینکه به قدرت باور پی ببرید دو انسان را در یک زندان تصور کنید که زنجیر شده اند. یکی از آنها به خودکشی فکر می‌کند اما دیگری به زندگی، دوام می آورد تا از آزادی روح برای انسان ها سخنرانی کند. زندگی ما را اتفاقات نمی سازند بلکه باور هایی که ما نسبت به اتفاقات زندگی داریم؛ زندگی ما را تشکیل می دهند. اگر شما باورهای خود را تغییر بدهید و از درون تغییر کنید، زندگی بیرونی شما نیز تغییر پیدا می کند.

  • قدرت سوالات:

قدرت سوالات را دست کم نگیرید. تمام پیشرفت های انسانی زمانی رخ دادند که انسان درخصوص محدودیت هایی که داشت سوالاتی از خود پرسید. لازم نیست حتما سوالات شما پاسخ داشته باشند، همین که در مورد مسئله ای سوالی مطرح می کنید نصف راه را رفته اید و پاسخ  خود به خود خواهد آمد.

  • قدرت کلمات:

  تقریباً این روزها همه به قدرت کلمات واقفند اما کمتر کسی به قدرت آن ایمان دارد. از کلمات و انرژی مثبت برای تغییر زندگی خودتان استفاده کنید. یادتان باشد که تمام رهبران جهان کتابخوان هستند، کتاب خواندن به شما کمک می کند با زندگی دیگران آشنا شوید از تجربه های  افراد موفق استفاده کنید و شما هم به همان نتایجی برسید که آنها رسیده اند.

  • شفافیت قدرت شما را افزایش می دهد:

دقیقاً مشخص کنید که در زندگی خودتان چه می خواهید و آن را بنویسید. وقتی شما اهداف خود را روی کاغذ می آوردید آنها را قابل دیدن و ملموس تر می کنید. تصویر سازی از آینده چنان اشتیاقی در شما ایجاد می کند که بی درنگ دست به عمل و برداشتن قدم هایی به سوی هدفتان می کنید. وقتی هدفی را تعیین کردید تمام توان و نیروی خود را روی آن بگذارید تا به نتیجه برسید.

قسمت 1:

قسمت 2 و پایانی:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *