امواج آلفا بخش – 4 ، چهار قطعه از موسیقی آلفا از استیون هالپرن، از آلبوم Deep Alpha  است. استیون هالپرن موسیقی دان آمریکایی است که توانسته با این سبک از موسیقی خود در زمینه مدیتیشن و آرامش ذهن کمک شایانی به مردم جهان کند. او برای این سبک از موسیقی خود، نامزد دریافت جوایز متعددی شده است.

موسیقی امواج آلفا بر اساس علم موسیقی و روانشناسی ساخته شده است و هدف از این کار به حداقل رسانیدن استرس و عدم تمرکز می باشد. از این سبک موسیقی برای مدیتیشن و دست یافتن به آرامش درونی استفاده می کنند. شما می توانید به منظور رهایی از دغدغه های روزمره و بهبود تمرکز برای انجام امور روزانه خود، از این موسیقی کمک بگیرید.

هدف این نوع از موسیقی بهبود در حالت آرامش روانی است، جایی که فرد در حال استراحت با چشمان بسته است، اما خستگی ناشی از تفکر را ندارد. این فعالیت آلفا در لوب اکسیپیتال متمرکز شده است. مدتهاست که اعتقاد بر این است که امواج آلفا نشان دهنده یک دوره بیدار کننده در هنگام خواب است. این واقعه به عنوان نفوذ موج آلفا شناخته می شود.

 موسیقی آلفا از نظر علم موسیقی، دارای نت هایی با دامنه کوتاه تر است که باعث آرامش می شود و در این حالت مغز ما در محدوده فرکانس 7 تا 14 هرتز است. برای اینکه بتوانیم بهتر تصمیم گیری کنیم باید ذهن خود را آرام کنیم تا به مسایل بی اهمییت توجهی نداشته باشیم. ما می توانیم به روش های گوناگون این آرامش را به ذهن خود بدهیم و یکی از این روش ها گوش دادن به موسیقی آلفا است. ادیسون و انیشتین در خیلی از روزها برای آرام کردن ذهن خود، سعی بر این داشتند تا به نوعی خود را به حالت آلفا ببرند.

نظرات و هرگونه پیشنهادی را می توانید از طریق فرم دیدگاه ها طراحی شده در انتهای همین مطلب برای ما ارسال بفرمایید یا اگر خود شما ویدیوهایی مشابه دارید برای ما از طریق لینک تصاویر ارسالی شما ارسال کنید تا با اسم و نشانی خودتان روی سایت موفقیت موسسه MIE منتشر شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *