• سلام کردن و مقدمه ای بر آن

  • تأثیر کلمات

  • تأکید بر سلام کردن در اسلام

  • داستان عبارت سلام و عرض ارادت

  • سلام کردن و سخن پایانی

سلام کردن

سلام کردن و مقدمه ای بر آن

سلام کردن و آغاز مکالمه در کشورهای مختلف جهان، آداب متفاوتی دارد و ما در این نوشتار به این موضوع می پردازیم. آیا اهمیت سلام کردن را می دانید؟ آیا شما آهنگ و ادبیات خاصی برای سلام کردن دارید؟ سلام کردن در کنار اعمالی مانند دست دادن، در بسیاری از فرهنگ ها برای شروع مکالمه به کار می رود. این کلام، پیامی پر مهر را به مخاطب منتقل کرده و با یک بیان و لحن زیبا تأثیر آن دو چندان خواهد شد. گاهی ما فراموش می کنیم که کلمات چقدر انرژی دارند و چقدر می توانند بر روان انسان ها تأثیر گذارند. سلام کردن شاید اولین کلام ما با دیگران و اولین تأثیر ما بر آن ها باشد. در ادامه اهمیت این موضوع را به طور اجمالی شرح می دهیم و داستان نوع سلام کردن مدیریت محترم موسسه را برایتان بیان خواهیم کرد.

سلام کردن و مقدمه ای بر آن

 مشاهده فایل تصویری موسسه ملک پور در خصوص داستان عبارت سلام و عرض ارادت

فایل صوتی موسسه ملک پور در خصوص داستان عبارت سلام و عرض ارادت

تأثیر کلمات

این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که ما انسان ها بخش اعظمی از احساسات خود را از طریق کلام بیان می کنیم. اگرچه زبان بدن نیز در این انتقال مؤثر است اما بیش ترین نقش را کلمات و نحوه ادا کردن آن ها بر عهده دارند. کلمات خود بار معنایی مثبت و منفی داشته و می توانند احساسات درونی یک شخص را به نمایش بگذارند. بار مثبت یا منفی کلمه می تواند از عرف حاکم بر جامعه نشأت گیرد. شاید یک کلمه در فرهنگ ما معنای خوبی نداشته باشد، در حالی که ترجمه آن به زبان های دیگر، مثبت و پذیرفته شده باشد. اجازه دهید با بیان مثالی این موضوع را روشن تر کنیم. کلمه و صفت زرنگ در فرهنگ جامعه ما بار معنایی مثبتی ندارد و گاهاً به افرادی اطلاق می شود که هوش خود را در راه های غیر متعارف و در راستای سوء استفاده، به کار می گیرند. اما معادل انگلیسی آن یعنی smart یک ویژگی و صفت مثبت است.

تأثیر کلمات

تأکید بر سلام کردن در اسلام

شاید در هیچ دین و فرهنگی به اندازه دین مبین اسلام به سلام کردن و حسن خلق تأکید نشده باشد. پیامبر بزرگ مسلمانان، برای سلام کردن به دیگران چه کوچک و چه بزرگ پیش دستی می کردند و در سخنی سلام کردن با روی خوش را برابر با صدقه دادن می دانند. همچنین سلام کردن نوعی احترام و تحنیت را می رساند و در قرآن کریم در برخی از آیات آماده است: زمانی که انسان های با ایمان و تقوا وارد بهشت می شوند، فرشتگان بر آن ها سلام و درود می فرستند. همچنین در بسیاری از آیات دیگر می بینیم که درود و احترام در مفهومی نیک و والا به کار گرفته شده است.

تأکید بر سلام کردن در اسلام

داستان عبارت سلام و عرض ارادت

در این ویدیو ما داستان سلام و عرض ارادت که مدیریت محترم مجموعه به کار می برند و سر زبان بسیاری از موکلین و همراهان ما افتاده است را از زبان خودشان می شنویم. ایشان در کودکی بسیار پر انرژی بودند و از همان دوران بلند و رسا سلام می کردند. در بزرگسالی یکی از دوستان بزرگوارشان، سفری برا کربلا ترتیب می دهد و با هم دیگر به این سفر زیارتی مشرف می شوند و در آنجا یک صحنه پر احساس، شروعی می شود برای استفاده از این عبارت پرانرژی در آغاز سخن ایشان. شرح کامل داستان را در فایل ویدیویی و صوتی زیر می توانید بشنوید.

سلام کردن و سخن پایانی

اهمیت سلام کردن را در این نوشتار به طور مختصر برای شما خواننده عزیز توضیح دادیم. دانستیم که به طور کلی کلمات بار معنایی دارند. کلمات، احساسات درونی بیان کننده کلام را منتقل کرده و بسیار بر روی مخاطب اثر می گذارند. لحن زیبا و پر انرژی می تواند احساس خوشایندی را در شنونده ایجاد کرده و حسی مثبتی به او منتقل کند. بنابراین انتخاب کلمات و نحوه چیدمان آن ها در کنار هم، می تواند اثر بخشی پیام را بیشتر نماید. سلام کردن به عنوان اولین قدم برای شروع یک مکالمه اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین پر انرژی و با روی خوش، همانگونه که شیوه پیشوایان دینی ما بوده است، سلام کنید. به این ترتیب خواهید توانست از یک مکالمه شیرین و مؤثر لذت ببرید. شما برای سلام کردن چه عبارتی را به کار می برید؟ در زیر این مطلب برای ما بنویسید و نظر کلی خود را در مورد این موضوع مطرح نمایید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *